Co kupuje chrzestny? Wszystko, o czym musisz wiedzieć!

prezent od chrzestnego

Rola ojca chrzestnego to niewątpliwie wielki zaszczyt i wyróżnienie. Rodzice powierzają taką rolę osobie, która jest godna zaufania i odpowiedzialna. Ojciec chrzestny ma przecież pełnić funkcję przewodnika duchowego w życiu religijnym. Pomagać rodzicom w wychowaniu dziecka w wierze chrześcijańskiej. Chrzest jest wielkim wydarzeniem dla dziecka, rodziców, chrzestnych i wszystkich zaproszonych gości. Dlatego, do roli chrzestnego trzeba się odpowiednio przygotować. W dobrym tonie jest zaoferowanie pomocy przy organizacji tego wydarzenia rodzicom. Więc warto się dowiedzieć, jak przygotować się do roli chrzestnego oraz co kupuje chrzestny.

Podarunek od ojca chrzestnego, biała świeca

Tradycja nakazuje, by to właśnie ojciec chrzestny kupił dziecku białą świecę. Chrzestny ma za zadanie zapalić świecę podczas obrzędu od Paschału w odpowiednim momencie. Rozniecony ogień jest symbolem światła wiary, które będzie towarzyszyło dziecku jego całe życie. Warto tutaj wspomnieć, że często ta świeca, wykorzystywana jest również podczas I Komunii Świętej. Wobec tego warto tutaj postawić na jakość wykonania świecy i klasyczny, i ponadczasowy design.

Miły prezent. Co może kupić dziecku ojciec chrzestny?

Prezent, jaki podaruje dziecku chrzestny, będzie pamiątką na jego całe życie. Przyszli rodzice chrzestni mogą wybierać z szerokiego wachlarza upominków w typie dewocjonaliów. Mogą być to złote lub srebrne medaliki, łańcuszki, różance lub obrazki ze świętymi patronami. Świetnym pomysłem będą również pamiątkowe ozdoby, np. personalizowany album na zdjęcia z chrztu świętego, czy księga gości chrztu. Hitem są ostatnio eleganckie grzechotki i pozytywki.

Praktyczne prezenty, czyli, jak wesprzeć młodych rodziców? Co kupuje chrzestny?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przyjście dziecka na świat jest dla rodziców sporym wyzwaniem finansowym. Warto o tym pamiętać i będąc chrzestnym, jeżeli masz taką możliwość, wesprzeć rodziców. W dobrym tonie będzie podarowanie również pragmatycznego prezentu dziecku. Często są to po prostu pieniądze włożone do koperty z piękną, pamiątkową kartką. Można również zaproponować rodzicom kupno fotelika samochodowego, czy wózka spacerowego. W ostatnim czasie trendem jest również zakładanie lokat pieniężnych oraz subkont.

Mamy nadzieję, że nieco rozjaśniliśmy temat prezentów na chrzest oraz odpowiedzieliśmy na pytanie, co kupuje chrzestny. Trzeba jednak zaznaczyć, że najważniejsze w roli chrzestnego jest wsparcie duchowe dziecka podczas jego życia w wierze, ale także rodziców podczas trudów jego wychowania. I to właśnie jest najpiękniejszy prezent, jaki chrzestny może podarować swojemu chrześniakowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *